Cıtıbank`tan şok karar!

Cıtıbank`tan şok karar!
11 bin kişiyi çıkarıp, bireysel bankacılıkta küçülecek 06.12.2012 00:53
Citigroup’tan yapılan açıklamada, verimliliğin artırılması için böyle bir karar alındığı ve işten çıkartılacak 6 bin 200 kişinin bireysel bankacılık birimlerinden olacağı belirtildi.
 
Şirket, yeniden yapılanma ile birlikte 2012’nin dördüncü çeyreğinde 1 milyar dolar, 2013 yılının ilk yarısında ise 100 milyon dolarlık tasarruf sağlamayı planlıyor. İşten çıkarmalardan etkilenecek ülkeler arasında Türkiye ile birlikte Pakistan, Paraguay, Uruguay, Romanya, ABD, Brezilya, Hong Kong, Güney Kore ve Macaristan bulunuyor.  
 
Yeni CEO Michael Corbat ise “Bize yeterli geri dönüşlerin olmadığı bölgeleri ve ürünleri belirledik” diye konuştu. Corbat, “Kapasitemizi aştığımız yerlerde maliyetleri düşürerek faaliyet verimimizi arttırmaya devam edeceğiz” dedi. Corbat yed hafta önce CEO’lık görevini Vikram Pandit’ten devralmıştı. 
 
TÜRKİYE’DE BİREYSEL BANKACILIK BÖLÜMÜNÜ SATIYOR
 
Citibank Türkiye tarafından yapılan açıklamada ise, "Citi, ülkemizde kurumsal ve ticari bankacılık faaliyetlerine odaklanma yönünde stratejik karar almıştır. Kurumsal ve ticari bankacılık,  dünyanın yüzden fazla ülkesinde faaliyet gösteren Citi’nin  önümüzdeki dönemde Türkiye’de müşterilerine yüksek katma değer sağlayabileceğine inandığı bankacılık faaliyetleridir. Bu bağlamda Citi, bugün açıklanan global stratejisinin bir parçası olarak, Türkiye’deki bireysel bankacılık bölümünün satışı için alternatifleri değerlendirme kararı almıştır" denildi.  

Diğer BANKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.