Algida AB'ye dondurma ihraç edecek

Algida AB'ye dondurma ihraç edecek
Algida, AB'ye dondurma ihraç edecek. 01.04.2013 21:18

Algida'dan yapılan açıklamaya göre, halihazırda AB dışında 16 ülkeye ihracat yapan ve 100 milyon dolara mal olan Konya fabrikasının açılışını haziran ayında yapmaya hazırlanan Algida, Çorlu fabrikasından AB'ye ihracat yapmak için çalışmalara başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Unilever Gıda Pazarlama Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin, Çorlu fabrikasının mevcut kalite, verimlilik seviyesi ve kritik lokasyonundan dolayı Avrupa dondurma pazarına çok önemli bir tedarik üssü olma potansiyeli taşıdığını belirtti.

Seçkin, ''Türkiye'den Avrupa'ya ihracat yapmak için gerekli kriterleri sağlayan ve bunun için her zaman hazırlıklı olan bir dondurma firmasıyız. Bu iznin, 100 milyon doları aşan yatırımla Konya'da inşa ettiğimiz fabrikamızın üretime başlamasıyla aynı döneme denk gelmesi Algida olarak iki büyük sevinci bir arada yaşamamızı sağladı. Böylece, yeni fabrikamızın üretim kapasitesini, planladığımızdan daha kısa süre içinde kullanabileceğiz'' ifadelerini kullandı.



Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/algida-ab-ye-dondurma-ihrac-edecek/ekonomi/ekonomidetay/01.04.2013/1688010/default.htm



Etiketler: Türkiye , Avrupa , Konya , Çorlu , Algida , Unilever , Mustafa Seçkin , üretim , ihracat , Haziran , Gerekli

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.