F-16 kadar hızlı!

F-16 kadar hızlı!
Ferrar’nin en hızlı modeli 660 bin avrodan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla satışa sunuluyor!04.11.2012 01:27
Ferrari tarihinin gelmiş geçmiş en güçlü ve en hızlı modeli unvanına sahip F12 berlinetta modeli, 2012 İstanbul Autoshow Fuarı’nda tanıtılmasının ardından Tofaş çatısı altında yer alan FerMas tarafından 660 bin avrodan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla satışa sunuldu.
 
Gösterişli ve agresif tasarımlı yapısıyla ilk bakışta dikkatleri üzerine çeken Ferrari F12berlinetta, Ferrari’nin F1 yarışlarındaki tecrübesini ve bu yönde kazandığı teknolojik birikimini tek bir çatı altında toplanmasını yansıtması bakımından önem taşıyor.
 
Fuarda ilk gün 6 sipariş alan F12berlinetta, 8.5 sn’de 0’dan 200 km hıza ulaşma performansıyla gelmiş geçmiş en hızlı Ferrari modeli unvanına sahip olarak yollara çıkacağına da dikkati çekti.
 
Fuarın açılışını Bakan Ergün ve Çağlayan yaptı
 
Fuarın açılışını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün yaptı.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, ’’Türkiye’de tüketicinin talebini karşılayacak yeni modellerin de üretime katılması gerekiyor’’ dedi.
 
Türkiye’nin başarı hikayesi konuşuluyor
 
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da Türkiye ile övündüğünü belirterek, ’’Türkiye, başarı hikayesinin konuşulduğu bir ülke olmuştur. Gittiğimiz her yerde herkes Türkiye’nin başarı hikayesini konuşuyor’’ şeklinde konuştu.
 
Fuar, kadınlar, çocuklar ve öğrencilere hafta içinde ücretsiz, hafta sonu ise kadınlara yüzde 50 indirimli, çocuklar ve öğrencilere ise yine ücretsiz olacak.
 

Diğer FUAR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.