İlk Art İstanbul başlıyor!

İlk Art İstanbul başlıyor!
Art İstanbul Sanat Haftası, ilk kez bu yıl 19-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek15.11.2012 23:48
İlki bu yıl gerçekleşecek olan Art İstanbul Sanat Haftası’nı kamuoyuna tanıtmak amacıyla The Sofa Hotel’de basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ve Genel Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, Akbank Sanat Direktörü Derya Bigalı, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, Galeri Nev Istanbul kurucusu Haldun Dostoğlu, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür Sanat İşleri Genel Müdürü Özalp Birol katıldı.
 
 
 
30 YABANCI GALERİ GELİYOR
 
Toplantıda konuşan Ali Güreli, Art Istanbul projesinin önemini vurgulayarak, Türkiye’nin ekonomisindeki gelişimin, bir çok galeri ve koleksiyonerlerin İstanbul’a gelmesine yol açtığını vurguladı ve 30’un üzerinde galerinin ’’Art İstanbul’’u izlemeye geleceğini, bunu çok önemsediklerini dile getirdi.
 
Güreli, bütün öne çıkan sanat kurumları, sanat eğitimi öne çıkan üniversitelerle bu projeyi her yıl devam ettirmek istediklerini ifade ederek, dünya şehirlerinin etkinlikleriyle birbirleriyle yarıştığı bir dönemde İstanbul’da bu tür bir organizasyon düzenlemenin çok önemli olduğunu kaydetti.
 
Bu sene ilk defa düzenlenecek ’’Art İstanbul’’ kapsamında, 19-25 Kasım arasında İstanbul’daki sanat kurumları, galeriler, müzeler ve kültür kurumlarının düzenlediği etkinlikler ortak bir yapı içinde yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Etkinlik, sergi ve gösterilerin sunulacağı yerler arasında Firamid Sanat, Fransız Kültür Merkezi, İstanbul Moderm, Galata Rum Okulu, Masumiyet Müzesi, Pera Müzesi, Galeri Nev İstanbul, GAleri Apel, Galeri Artist gibi mekanlar bulunuyor.

Diğer FUAR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.