Ünlü oyucu vergilerden kaçıyor!

Ünlü oyucu vergilerden kaçıyor!
Fransa’nın vergi oranları ünlü aktör Gerard Depardieu’yü ülkeden kaçırma noktasına getirdi 19.12.2012 00:19
Fransa hükümetinin yılda 1 milyon Euro’nun üzerinde kazananlardan yüzde 75 vergi alacağını açıklaması ünlü aktör Gerard Depardieu’yü ülkeden kaçırma noktasına getirdi. Başına buyrukluğuyla bilinen ve alkollü araç kullanırken yakalanan 63 yaşındaki aktör, hükümetin bu kararından sonra Belçika’ya yerleşeceğini söyledi.
 
‘SEFİL ADAM’
 
Depardieu’nün bu açıklamasına Başbakan Jean-Marc Ayrault’nun tepkisi sert oldu: “Sefil adam.” Ünlü aktör de aynı sertlikte yanıt vererek kimliğini iade etti ve Belçika vatandaşı olacağını belirtti. Ünlü aktör ile hükümet arasındaki tartışma Belçika’ya da yansıdı. Belçika, “Zengin Fransızları ülkemize çekmek için herhangi bir çabamız yok” dedi. Azerbaycan’ın resmi tanıtım filminde oynayarak Fransızları şaşırtan aktör Gerard Depardieu, “Cyrano de Bergerac”, “1492: Christophe Colomb”, “Asterix ve Obelix” gibi filmleriyle tanınıyor.
 
ONLAR DA KAÇMIŞTI
 
Aktör Christian Clavier, yazar Paul-Loup Sulitzer, eski tenisçi Guy Forget, ralli şampiyonu Sebastien Loeb, aktör Alain Delon ve ses sanatçıları Charles Aznavour ve Johnny Hallyday gibi isimler de geçtiğimiz yıllarda İngiltere, Belçika ve İsviçre gibi ülkelere yerleşmişlerdi.
 
PARİS’TEKİ EVİNİ SATIYOR
 
Bir süre önce Belçika’nın Nechin Kasabası’nda ev alan Fransız oyuncu Gerard Depardieu, Belçika vatandaşlığı almak için araştırma yapıyor. Sanatçının Paris’teki evini de satışa çıkardığı dile getiriliyor. Sinema kariyerinin yanı sıra bağcılıkla uğraşan ve şarap üretip satan Depardieu’nün ayrıca Paris’te iki restoranı bulunuyor. Gastronomi ile yakından ilgilenen Depardieu’nün bir de yemek kitabı bulunuyor. Sanatçı biri Altın Küre olmak üzere çok sayıda sinema ödülünün de sahibi.

Diğer GLOBAL EKO haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.