İş hayatınızda bunlara dikkat edin

İş hayatınızda bunlara dikkat edin
İş hayatınızda çalışma temposuna ayak uydurmak ve ekip arkadaşlarınızla uyum sağlamak için bunları uygulamalısınız. 01.04.2013 21:17

Pozisyon olarak sizden üstün biriyle konuşurken ilk olarak hitap şeklinize dikkat etmeniz çok önemlidir. Örneğin siz, bey gibi söze girişler saygı gösterdiğinizi belirtmeniz için uygun olur.

Samimiyet çizginizi iyi ayarlayın ve hiç bir zaman saygısızlık yapmayın. Sinirli olduğunuz anlarda 5 dakika bile olsa ofis ortamından uzaklaşmaya çalışın.

Kariyerinize uygun işi bulamıyor musunuz tıklayın...

Toplantılarda ve ikili diyaloglarda aktif olun. Karşınızdakini iyi dinleyerek söz kesmeden iletişime geçin.

İş hayatınız boyunca planlı ve disiplinli çalışmak size faydalı geri dönüşler sağlayacaktır.

Çalışma hayatının olmazsa olmazı stres ve baskı ortamından kaçmak yerine sorunların üzerine gidin. Sorunları çözmeye çalışmanız daha da büyümesini önlemek adına çok faydalı olacaktır.

Ekip arkadaşlarınızla tartışma noktasına gelmeyin. Verilen fikir, yapılacak iş sizin için her ne kadar mantıksız olsada soğukkanlı bir biçimde iletişime geçin.

Çalışırken mutlaka mola verin. Sürekli çalışma performans olarak sizi belli bir süre sonra verimsiz hale getirecektir. Araları çok uzun tutmadan kafanızı biraz toparlayıp işinize dönmeniz verimlilik açısından çok faydalı olacaktırKaynak: http://kariyer.milliyet.com.tr/is-hayatinizda-bunlara-dikkat-edin/kariyer/haberdetay/01.04.2013/1687964/default.htmEtiketler: Performans

Diğer ŞİRKET HABER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.