Yatırım yapasım geldi


Türk ekonomisi yüzde 5 büyüyecek


Genel olarak bakıldığında devletimizin politikaları ,ekonomiye verdiği destek,sosyal düzen için yapılan hizmetler,yollar,barajlar,boğaz körüsü gibi yatırımlar cebinde parası olan insanları yatırım yapmaya itti.Yatırımların ve hizmetlerin yapıldığı arsalar ve konutlar değerinin üstüne çıktı ve çıkmayada devam ediyor,bunlar tabiki sevindirici şeyler artık rahat bir şekilde yatırım yapabiliyor olmamız ve orta gelir ve alt gelirinde buna dahil olması umut verici bir olay  hangi sektöre el atılırsa atılsın dürüs bir şekilde yatırım yapan insanlar kazanıyor dolayısıyla devlettimizde kazanıyor ve inşallah eski yaşananlardan ders alarak kaliteli ,dürüs ve markalaşma yolunda ilerleyerek yatırım yapanlardan oluruz buna mecburuzda ülkemiz özellikle yabancı yatırımcılarında takip ettiği bir pazar konumunda Goldman Sachs Amerikan Yatırım Bankası'nın Portföy Yönetimi Başkanı Jim O'Neill, Türk ekonomisinin 2013'te yüzde 5 civarında büyüyeceğini öngördüğünü söylüyor

Goldman Sachs Amerikan Yatırım Bankası'nın Portföy Yönetimi Başkanı Jim O'Neill, ekonomileri hızla gelişen ülkeler olan Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin'e dikkat çektiği ve bu ülkelerin İngilizce isimlerinin baş harflerinden oluşan ''BRIC'' grubu ifadesini, 2001 yılında küresel finans dünyasına kazandıran ekonomist olarak biliniyor. 

Türk ekonomisinin 2013 yılında yüzde 5 büyümesini tahmin ettiğini dile getiren O'Neill, Türk hükümetinin büyüme tahminlerinin doğru olduğunu kaydetti. Özellikle son iki yılda Türkiye'nin ekonomik olarak karşılaştığı zorluklarla iyi mücadele ettiğini belirten Jim O'Neill, ''Geçen yıl bu zamanlar ödemeler bilançosuyla ilgili endişelerimiz vardı. Ama bu konuda olumlu gelişmeler oldu ve kriz ihtimali bile doğmadı. Dolayısıyla Türkiye zorluklarla iyi mücadele etti ve gelecek yıl yüzde 5 civarında büyüyebilir'' dedi.

Geçen yıllarda Türkiye'nin ekonomik krizlere ve şoklara karşı direncini arttırdığını da vurgulayan O'Neill, ''Türkiye'nin belki sonunda AB'ye ihtiyacı olmayacak'' dedi.

  • PAYLAŞ