• Ana Sayfa
  • »
  • Bankacılığımız ve İş bankasının Uygulaması...

Bankacılığımız ve İş bankasının Uygulaması...

Bankaların son dönemlerde yüksek karlar açıkladıklarını hepimiz biliyoruz.

Bankaların son dönemlerde yüksek karlar açıkladıklarını hepimiz biliyoruz. Gerçekten gittikçe zayıflayan Türkiye ekonomisinde özellikle kredilere duyulan ihtiyaç sebebi ile rekor karlar açıklayabiliyorlar. Gönül istiyor ki bu durum istihdama da yansısın.

Ben özellikle işten çıkan ya da ayrılmak zorunda kalan Bankacıların eski mesleklerine dönmeleri konusunda büyük engeller yaşadıklarını düşünüyorum. Buna çarpıcı bir örnek te İş bankası ile yaşadığım görüşme neticesinde edindiğim izlenim de gizli.

İş bankası Orta düzey yönetici almadıklarını, işe alımlarda yaş kriterleri olduğunu ve sınavla eleman aldıklarını söylüyor. Merak ediyorum; Acaba İş bankası müşterilerini de sınavla mı almakta..? Ya da müşterilerini seçerken yaş kriterini mi düşünmekte..? Bu soruların cevabı sanırım; hayır. Öyleyse neden bankalarında çalışmak isteyen, bankacılık yapmaya hevesli ve kendilerini tercih eden tecrübeli bankacılara bu şekilde cevap veriyor.

Sevgili Adnan Bali;  İnanın bu manzara gerçekten İş bankasında çalışmak isteyen gençleri düşündürüyor. Bu durumu düzeltmek te sizin elinizde.. İş bankasının Türk bankacılığının yükselen değerlerinden biri olduğunu göstermek ve bunu gençlere anlatmak basit ve kolay bir uygulamayı hayata geçirmekten geçiyor. Kariyerini bankanızda yapmak isteyenlere bir şans vermelisiniz.

Bu arada Borsamız çok güzel rekorlara doğru koşuyor. İsmi değiştiğinde midir nedir sürekli rekor haberleri.

Tabiki büyük bir kısmının yabancı yatırımcının elinde olması, ekonominin reel parametrelerine bu durumu net yansıtamıyor. Çünkü zaten Türkiye de hem halka arz olan şirket sayısı hem de nüfusa göre borsa enstrümanlarından yararlanan müşteri sayısı oldukça az. Dolayısı ile Globallikten bir hayli uzaktayız şu an için. Ancak gelişmeler yine de umut verici. Asıl umut verici olmayan ise ihracat, büyüme ve istihdam` ın önünde ki engeller.

Türkiye Hizmet sektörü ile istihdam da yeni pencereler açan  bir  bir ülke. Dolayısıyla başta bankacılık, gıda, giyim gibi tüm sektörlerin taşın altına biraz daha fazla elini sokması gerekiyor.

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 860