Kripto Para

Balinalar Bu 4 Altcoin’i Dipten Satın Alıyor: İşte Nedeni

Lider zincir veri sağlayıcısı Santiment, dünkü kripto para katliamına ilişkin bazı altcoin istatistiklerini paylaştı. Bazı altcoin’ler, balinaların artan güvenini kazanmış görünüyor.

Yatırımcılar altcoin’lere güveniyor

Santiment uzmanları, büyük altcoin ağlarındaki “balina ölçeğindeki” cüzdanların sayısını hesaplamaya ve dinamiklerini izlemeye karar verdi. Verilere göre geçen hafta, dört kripto para birimi balinaların özel ilgisine tanık oldu.

Polygon (MATIC), Ren Protocol (REN), Kyber Network (KNC) ve Binance Coin (BNB) agresif bir şekilde satın alındı. Analistler bu eğilimi, balinaların bu popüler altcoin’lerin olumlu kısa ve orta vadeli beklentilerine olan güveninin bariz bir göstergesi olarak yorumladılar.

Ayrıca Chainlink (LINK) balinaları da kısa vadeli fiyat dalgalanmalarına rağmen pozisyonlarını istikrarlı bir şekilde artırıyor.

Dogecoin (DOGE), Monero (XMR) kendilerini kurtarıyor

Alıcılar, fiyatları düşmüş bir şekilde kripto satın almak için borsalara toplamda 2,37 milyar dolardan fazla USDT yatırdı. Glassnode’a göre bu, kripto tarihindeki en önemli ikinci Tether likiditesi girişi.

Dünkü ani çöküş, özellikle üst sıralarda yer alan altcoinlerin çoğu için acı vericiydi. Dogecoin (DOGE) ve XRP, ilk 20 piyasa değeri arasında en kötü performans gösteren coin’lerdi.

Ancak DOGE, diğer büyük hacimli coin’lerden çok daha hızlı iyileşiyor. Son 24 saatte yüzde 13,3 artarken Monero (XMR) yüzde 9,4 arttı.

Kaynak: kriptokoin.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu